Tasuta transport

pakiautomaati tellimustele üle 100€

Klienditugi +372 58253216

Küsimuste korral helista julgelt

koera elektriline kaelarihm - raadiopiire

Raadiopiire - vahend, mis hoiab koera või kassi teie poolt määratud territooriumil.


Puldiga elektriline kaelarihm  - laiatarbeline koolitusvahend soovitud käitumise saavutamiseks/kinnistamiseks.Haukumisvastane rihm - autonoomne seade, mis piirab koera haukumist mittesoovitud olukordades.


Raadiopiire - lühitutvustus

Raadiopiirded võib jagada kahte kategooriasse: juhtmevabad ja juhtmega süsteemid. Juhtmevabade piirete eeliseks on nende paigaldamise lihtsus, miinuseks aga see, et selliste piirete tööraadius on väike (ca 25m). Juhtmevabade süsteemide puhul tekitab saatja enda ümbruses ringikujulise ala, enamik koduhoove on aga nelinurksed, samuti võivad saatja tööalasse jäävad füüsilised objektid segada selle tööd. Väljatoomist väärib ka asjaolu, et selliste usaldusväärsete piirete hinnad algavad ca 400 eurost. Seega on meie hinnangul hetkel mõistlikum kasutada antennijuhtmega raadiopiirdeid.

Juhtmega raadiopiirde süsteemi peamisteks komponentideks on raadiosaatja, mis ühendadakse vooluvõrku, koera kaelarihmale kinnitatav vastuvõtja ja liikumisala piirav juhe/antennijuhe. Viimasega piiratakse ala perimeter ning vajadusel territooriumi sees olevad objektid (näiteks lillepeenrad). Juhtme võib paigaldada olemasoleva aia külge, riputada postide otsa või süvistada 2-5 sentimeetri sügavusele maapinna sisse. Juhe peab moodustama kinnise kontuuri. Võimalike paigaldusviiside näidisjoonised leiad siit.

Juhtme ümbruses tekib raadiosignaal, millele koera kaelas olev vastuvõtja reageerib. Kui lemmik üritab talle määratud alast väljuda hakkab kaelas olev vastuvõtja piiksuma, helisignaali eiramisel ning edasi liikumisel saab koer ebameeldiva kuid ohutu korrektsiooniimpulsi (korrektsiooniimpulsi tugevuse puhul on võimalik valida 8 erineva astme vahel). Koer õpib reageerima vastuvõtjast tulevale helisignaalile ning liigub talle määratud alasse tagasi. Impulsi saab lemmik tavaliselt mõned korrad süsteemi paigaldamise järglselt, seega on raadiopiire peamiselt distsiplineeriva iseloomuga.

Lisainfot raadiopiirete kohta leiad siit

Mitmel pool soovitatakse kasutada kariloomadel kasutatavat elektrikarjust raadiopiirde asemel. Kariloomade elektrikarjusest saavad voolu kõik (lapsed, külalised jne). Karjusetraadist tuleb “ehitada sein” kuna koerad oskavad enamasti hoiduda üksikust traadist.

 

Elektriline kaelarihm - lühitutvustus 

Puldiga treeningrihmade komplektid koosnevad koera kaelarihmale kinnitatavast vastuvõtjast ja kaugjuhtimispuldist, mille tööraadius varieerub vahemikus 200-2000m. Antud vahendi eeliseks on selle laialdased kasutusvõimalused, olgu selleks siis üleliigne haukumine, prügikastis soramine, rihma tirimine jalutamisel, inimeste või teiste loomade ründamine. Koera elektriline kaelarihm leiab laialdast kasutust ka teenistus-, jahi- ja  võistluskoerte treenimisel. Puldiga treeningrihm on küll kõige universaalsem/laialdasemate kasutusvõimalustega abivahend, kuid nõuab ka kõige suuremat panust selle kasutajalt.


Haukumisvastane rihm - lühitutvustus

Haukumise vastased rihmad piiravad haukumist mittesoovitud olukordades.  Seade reageerib  lemmiku häälepaelte vibratsioonidele (Dogtrace mudelid), mis tekivad haukumisel. Sellega välistatakse kaelarihma aktiveerumine teiste koerte haukumise peale. Haukumise tuvastamisel annab rihma küljes olev seade koerale heli ja/või lühikese korrektsiooniimpulsiga märku,et haukumine pole hea.

Dogtrace seadmetel saab koera iseloomule vastavalt muuta korrektsiooniimpulsi intensiivsust. Esimesed impulsi tasemed on väga nõrgad ning viimased tasemed on piisavad ka madalama tundlikusega lemmikute jaoks. Korrektsiooniimpulss on madala voolutugevusega, mistõttu on see loomale ohutu. 

Haukumise vastastaste rihmade kohta loe lisaks siit.