Raadiopiire - milleks ja kuidas?

raadiopiire-ala joonis

Raadiopiire (leitav ka nimetuse alt koera elektrikarjus või koera elektrooniline piire) on abivahend mida kasutatakse koera liikumise piiramiseks.

Puudub vajadus lemmiklooma ketitamiseks või tara ehitamiseks. Raadiopiire on ideaalne vahend ka füüsiliste tõkete alt läbi kaevavate loomade kodus hoidmiseks. Süsteemi põhikomponentideks on raadiosaatjaga ühendatud territooriumi piirav juhe ja looma kaelarihmale kinnitatud vastuvõtja. Ala piirava juhtmega eraldatakse lemmikloomale lubatud liikumisala. Lisaks aia välisele küljele saab piirata ka kõik aia sees oleva – peenrad, basseinid, ilupõõsad jne. Liikumisala piirav juhe kinnitatakse olemasolevale aiale või süvistatakse 2-3 cm sügavusele pinnasesse.

Kinnise kontuuri moodustav juhe ühendatakse raadiosaatjaga, mis tekitab juhtme läheduses madala võimsusega raadiosignaali, millele reageerib koera kaelarihmale kinnitatud vastuvõtja. Kui koer läheneb keelatud teritooriumile, antakse talle märku helisignaaliga, edasi liikumisel saab koer ebameeldiva korrektsiooniimpulsi (tavaliselt mõned korrad koolituse alguses). Koer õpib helisignaalile reageerima ja pöördub tagasi lubatud liikumisalasse.

Raadiopiirde kasutusele võtmisel on oluline koera õpetada nii nagu kaasasolevas kasutusjuhendis kirjas (eriti oluline, siis kui puudub füüsiline aed, füüsilise aia korral on olukord lihtsam). Vastasel juhul ei pruugi see nii tõhusalt toimida. Koera koolitamiseks/õpetamiseks vajaminev aeg on varieeruv kuna iga koer on erineva õppimisvõimega. Enamik loomi õpib umbes nädala jooksul oma piire tundma. Internetifoorumitest võib leida kasutajaid, kes ütlevad, et neil koera raadiopiire ei toimi. Tihti on põhjuseks see, et õpetamise on jäetud täiesti ära.

Meie poolt pakutavatel seadmetel on võimalik eraldi seadistada nii hoiatusala, kui ka korrektsiooniala laiust ning koerale antava korrektsiooniimpulsi (8 erinevat astet) tugevust.  8 erineva korrektsioonitasemega kaelarihm võimaldab teil piirde seadistada vastavalt oma lemmiku iseloomule ning suurusele. Seega on Dogtrace raadiopiire kasutatav nii suurtel raskesti alluvatel, kui ka väikestel koertel. 

Maksimaalne piiratav pindala on mudelite d-fence 101 ja d-fence 1001 puhul 90 000m2 (1200m juhet). Mudelid d-fence 202 ja 2002 võimaldavad maksimaalselt piirata 302 500m2 (2200m juhet) ala.

 

Meie poolt pakutavate mudelitega saate tutvada vajutades siia.

Ala piiramisel kasutatava juhtme jämedus sõltub selle pikkusest.

Mudelid d-fence 101/1001

  • 0,75mm2:kuni 400m kontuuri puhul
  • 1.5mm2: 400-900m kontuuri puhul
  • 2.5mm2: 900-1200m kontuuri puhul

Mudelid d-fence 202/2002

  • 0,75mm2: kuni 400m kontuuri puhul
  • 1.5mm2: 400-900m kontuuri puhul
  • 2.5mm2: 900-2200m kontuuri puhul

Tegemist on vasest 1 soonelise plankjuhtmega, mille leiate kategooriast raadiopiirete lisad või soovi korral ka elektrikaupade-või ehituspoest (vahest ka odavamalt).

Mudelitel d-fence 101 ja d-fence 2002 on komplektis 100m 0,75mm2 kaablit.