Tasuta transport

pakiautomaati tellimustele üle 100€

Klienditugi +372 58253216

Küsimuste korral helista julgelt


Vajamineva juhtmekoguse väljaarvutamiseks ja esmase paigaldusjoonise tegemiseks on hea kasutada Maa-ameti kaardirakendust https://xgis.maaamet.ee/

Antud rakendus võimaldab teil mõõta vahemaid ning läbi mõelda selle kuidas soovite/saate juhet vedada.





Antennijuhtme võib matta 2-4cm sügavusele pinasesse, jätta lihtsalt maapinnale või kinnitada olemasooleva aia külge. Aia külge kinnitamisel on sobivaim kõrgus lemmiku rinnaku kõrgus (võib paigaldada ka kõrgemale või madalamale).

Sissesõiduteede juures on mõistlik paigaldada juhe elektrijuhtme kõri või plastikust toru sisse.

Juhtme paigaldmisel kehtib põhimõte „kaks kõrvuti juhet katkestab signaali” (selleks, et juhtmed püsiksid kõrvuti on mõistlik need omavahel kokku põimida).  Antud funktsioon võimaldab raadiopiirde saatja paigaldada hoonesse/vooluvõrku, mis ei asu krundi piiril ning piirata ka ala sisse jäävaid objekte nagu näiteks lillepeenrad.

Eesti tingimustes tuleks talviste miinuskraadide tõttu (-200C kraadi ja enam) saatja eelistatult paigaldada siseruumidesse, mitte maja seina külge nagu on näidatud allpool toodud joonistel ja videos. Kui siseruumidesse paigaldamise võimalus puudub, saab saatja paigaldada ka kivivillaga soojustatud kappi (penoplasti selle tuleohtlikuse tõttu me ei soovita).

Raadiopiirde üldpõhimõttete kohta loe siit.

 

Võimalike paigaldusviiside näidisjoonised:


Kõige levinum paigaldusviis. Lemmik saab liikuda kogu krundi ulatuses. Kohas kus juhtmed liiguvad saatjast perimeetrile/krundi piirile (topelt juhe) puudub samuti signaal. Perimeetril/krundi piiril olevat ühekordset juhet lemmik ületada ei saa.


Kui soovite piirata ainult aiast väljapääsu, siis tuleb antud kohta tekitada juhtmest ringikujuline moodustis. Kahe juhtme omavaheline kaugus värava juures peab olema 1.5 meetrit. Topelt juhtme juures saab lemmik vabalt liikuda.


Lisaks aia välisele küljele saab piirata lemmiku liikumist aias sees olevatel aladel nagu näiteks lillepeenrad, basseinid, laste mänguväljakud jne. Territooriumis sees olevate alade piiramiseks võib kasutada ka teise/topelt saatja külge ühendatud juhet. Kahe saatja kasutamine võimaldab teil eraldi määrata hoiatus- ja impulsiala laiust ala sisse jäävate objektide ümbruses. Näiteks välisperimeetrile soovite 3 meetrist hoiatus- ja impulsiala selleks, et lemmik püsiks oma piirides, kuid lillepeenrast lemmiku eemale hoidmiseks piisab 1 meeter laiast hoiatusalast. Ühe saatja kasutamise korral on hoiatus- ja impulsiala laiused samasugused kogu juhtmeringi ulatuses.


Ühe külje piiramiseks tuleb selle ette moodustada suletud ringikujuline moodustis. Kaks juhet peavad antud kohas asetsemas üksteisest ruumis lahus 1.5 meetrit. Näiteks jookseb üks juhe füüsilise aia alt servast ja teine aia ülevalt servast. Selliselt saate lemmiku hoida eemal näiteks tänavapoolses küljes asetsevatest elupuudest või sõiduteest.



Kui soovite, et lemmik saaks liikuda ainult maja tagahoovis on võimalusi juhtme paigaldamiseks mitmeid.





Alloleval joonise järgi juhtme paigutamisel tekib kaks eraldi ala, üks maja ette ja teine maja taha. 


Kui teie kodu asub veekogu ääres ning soovite lasta lemmikul nautida veemõnusi. Kui juhtme isolatsioonikiht on terve, siis vee alt läbi viimine ei mõjuta seadme tööd. 




Kuna kaelarihm reageerib juhtmele ka "väljaspoolt suletud ringi" saab piirata ainult ka territooriumile jäävaid objekte.



Juhtme võib paigutada olemasoleva aia (nii metallist kui ka puidust) külge selliselt, et selle kinnitamisel ei vigastata juhtme isolatsioonikihti. 


Väravate juures on mõistlik juhe panna pinasesse. Kohtades kus juhtmest sõidetakse pidevalt autoga üle soovitame juhtme panna kaablikõri või plastikust veetoru sisse (soovi korral võib seda teha ka kogu juhtme ulatuses). Kahel vaskpoolsel fotol on piiramiseks kasutatud kahte juhet kuna ei soovita juhtmega kogu krundile ringi ümber teha (soovitakse piirata näiteks kolme külge). Parempoolseimal fotol on näidatud, kuidas paigutada juhet värava juures kui ring on ümber tehtud kogu territooriumile (levinuim variant).





Paigaldusvideo:



Eesti tingimustes tuleks talviste miinuskraadide tõttu (-200C kraadi ja enam) saatja eelistatult paigaldada siseruumidesse, mitte varikatuse alla nagu videos näidatud. Kui siseruumidesse paigaldamise võimalus puudub, saab saatja paigaldada ka kivivillaga soojustatud kappi.

Loe lisaks:

Kas raadiopiire toimib minu koera peal?