Tasuta transport

pakiautomaati tellimustele üle 100€

Klienditugi +372 58253216

Küsimuste korral helista julgelt

Antud postituses käsitleme elektrilist impulssi kasutavate haukumise vastaste rihmade ohutust. VNT electronics s.r.o poolt toodetavad Dogtrace haukumise vastased kaelarihmad ei aktiveeru teiste koerte haukumise peale. Kaelarihm aktiveerub ainult seda kandva koera häälepaelte vibratsiooni tulemusel . Dogtrace kuulub elektrooniliste kaelarihmade tootjate ühendusse ECMA, mille ülesandeks on töötada välja ja võtta kasutusele standardeid, mis tagaksid elektrooniliste kaelarihmade ohutuse.

 

Ohutus füüsilisele tervisele

 

Patarei poolt tekitatav impulss on kõrge pingega, kuid niivõrd madala voolutugevusega (ajaühikus elektrijuhi ristlõiget läbiv elektrilaengu hulk), et see ei saa põhjustada südamelihaste fibrillatsiooni ega põletust.

Haukumisvastase rihma kontaktid võivad tekitada nahaärritust ning kui rihma hoida kaelas kogu aeg (24/7 pika perioodi vältel) võivad ekstreemsematel juhtudel tekkida haavad.  Viimase vältimiseks on vajalik hoida rihma koeral kaelas maksimaalselt 12 tundi ööpäevas. Mõistlik on ka aegajalt kontaktide asukohta kaelal muuta.  Kui antud soovitusi järgida on antud probleem välditav.

 

Ohtus vaimsele tervisele

 

Ohutust vaimsele tervisele on keerulisem hinnata.  Selleks tuleb uurida teaduskirjandust. Steiss et al viisid (2007) läbi teadusuuringu, kus mõõdeti varjupaiga koertel haukumise vastase kaelarihma kasutamisel tekkivaid käitumuslike ja psühholoogilisi reaktsioone. Stressi mõõtmiseks kasutati  kortisooli taset vereplasmas. Uuringus järeldati, et haukumise vastased kaelarihmad ei suurendanud koerte stressitaset ning vähendasid efektiivselt haukumist.

 

Elektrooniliste kaelarihmade ohutuse kohta saad veel lugeda siit.

 

Tagasi kategooria lehele