Haukumisvastane kaelarihm – milleks ja kuidas?

Haukumine on igale koerale iseloomulik, kuid mida teha siis, kui koer haugub olukordes kus see pole vajalik? Liigne haukumine on ebamugav nii teile, kui ka teie naabritele. Haukumisvastane kaelarihm aitab piiri panna koera lõputule haukumisele. Õigel kasutamisel on haukumisvastane rihm hea koolitusvahend. Rihma eesmärgiks on see, et ühel päeval ei peaks seda enam kasutama. Meie poolt pakutavad tooted toimivad kiiresti ning on ohutud. Kvaliteeti ei anna võrrelda odavamate nõuetele mittevastavate haukumisvastaste seadmetega. Odav haukumisvastane kaelarihm annab impulsse ka siis, kui koer jookseb või raputab pead. Valekorrektsioonid on aga lubamatud liigsest haukumisest võõrutamisel. Lisaks sellele võib patarei tühjeneda päevaga ning õhukesest plastikust korpus laguneda kiiresti. Kuidas ära tunda ebakvaliteetset rihma? Tihti puudub neil igasugune kaubamärk ning tähistus. Üheks tunnuseks on ka teistega võrreldes tunduvalt odavam hind. Seega mitte iga rihm ei ole efektiivne ja ohutu. Allpool on toodud mõned pildid levinumatest ebakvaliteetsetest ja nõuetele mittevastavatest rihmadest.

Haukumisvastane kaelarihm

Elektrilisi haukumisvastaseid rihmasi peetakse kõige efektiivsemateks, halba lõhna või ultraheli kasutavatele rihmadele ei pruugi loom reageerida. 

Meie poolt pakutavate rihmade tööpõhimõte ja omadused.

Haukumisvastane rihm reageerib looma häälepaelte vibratsioonidele, mis tekivad haukumisel või ulgumisel. Haukumise tuvastamisel antakse koerale heli ja/või lühikese korrektsiooniimpulsiga(koos heliga) märku,et haukumine pole hea. Antud omadus võimaldab teil lemmiku haukumisest vabaneda olukordades, kus see pole vajalik. Vastavalt oma koera iseloomule on võimalik valida 5 erineva korrektsioonirežiimi vahel. Samuti on võimalik reguleerida seadme tundlikust.

6 erinevat režiimi:

  • Ainult heli
  • Heli+madal korrektsiooniimpulss
  • Heli+kesmise tasemga korrektsiooniimpulss
  • Heli+kõrge tasemega korrektsiooniimpulss
  • Heli+ 5 astmeline progresseeruv korrektsiooniimpulss (Haukumise jätkamisel suurendatakse järkjärgult impulsi tugevust)
  • Testrežiim

Haukumisvastase rihma mudeli valikul tuleb arvestada koera suurusega. Kasutage sobiva mudeli valimisel allolevat tabelit. 

Mudel

Kellele mõeldud

Näidistõud

Ligikaudne koera kaal

d-mute small light

Väiksed koeratõud

taks, havanna

1-10kg

d-mute small

Väikesed ja keskmised koerad

bordercollie, inglise springerspanjel

10-25kg

d-mute light

Keskmised ja suured koerad

belgia lambakoer, iiri setter, saksa lambakoer

25-35kg

d-mute

Suured ja ülisuured koeratõud

rotveiler, mastif

35kg ja enam

Erinevate mudelitega saate tutvuda vajutades siia.

Rihma ei ole soovituslik jätta koerale kaela enamaks kui 12 tunniks pikema perioodi vältel.